"ENDUROFLOW" MOTO SZKOŁA RATOWNIKÓW MOTOCYKLOWYCH R2

 

Jako instruktorzy i motocyklowi ratownicy R2 rozpoczynamy dzielenie się doświadczeniami odbytych wypraw, zawodów enduro, interwencyjnej jazdy motocyklowymi karetkami i kursów motocyklowych poprzez realizację Moto Szkoły Ratowników Motocyklowych R2  w Krakowie.
 
Bo: „Dobry ratownik, to żywy i zdrowy ratownik”, parafrazując to: „dobry motocyklista, to żywy i zdrowy motocyklista”
 
Zatem proponujemy doskonalenie techniki motocyklowej poprzez:
 
1.Treningi jazdy w terenie – prowadzenia motocykla w pozycji stojącej, odmienne podłoża, szutry, piach, błoto, uślizgi, podjazdy, bezpieczne lądowanie, pokonywanie przeszkód technicznych na własnym torze, zabawa w zdobywanie kunsztu jazdy w terenie. 
2. Refleksję na temat filozofii jazdy motocyklem i bezpieczeństwa, ubiór motocyklisty, jazda z pasażerem i bagażem.
3. Warsztaty strategii ulicznych – jak nie dać się upolować w mieście, jak ssak między dinozaurami. Umiejętność przewidywania sytuacji drogowych.
4. Przywracanie zaniechanych umiejętności dla posiadaczy prawa jazdy kat. A – tak byś bezpiecznie powrócił na drogę.
5. Przygotowanie do motocyklowych wypraw w świat – porady, kompletowanie ekwipunku, niezbędne elementy apteczki, kursy pierwszej pomocy, podzielimy się wiedzą przed wyprawami.
 
Treningi w terenie na motocyklach enduro Honda 125 XL, doskonałe dla początkujących, to taki motocykl co zrzuci, ale nie zabije . Treningi dla jednej do trzech osób. Materiały szkoleniowe. Analiza błędów zarejestrowanych kamerą. Treningi odbywają się 13 km od Makro.
 
KONTAKT: Tomasz Lorek # 602 137 570, email: tomaszlorek@yahoo.pl
 Jarosław Maj  # 607 496 888, email: j.maj@rkwadrat.pl
www.rkwadrat.pl
 
FLOW (ang.) czyli „przepływ” oznacza doświadczanie absorbującego, stanowiącego samo w sobie źródło satysfakcji, stan doznania wykraczający poza granice niepokoju i nudy. Wynika z aktywności, która staje się celem samym w sobie, doświadczenie flow wiąże się ze zlaniem działania, kunsztu i świadomości, możliwe tylko w trakcie praktykowania preferowanej przez kogoś aktywności. Związane z przyjemnością czerpaną z doświadczania nowych sytuacji związanych z określonym poziomem ryzyka, fizjologiczną adrenaliną, hormonem endorfiny.