„Strategie MotoRatownicze 2014” - R2 Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Książka autorstwa Ratowników R2:
Jana Harasiewicz
Tomasza Lorek
Jarosława Maj
 

Książka dla: Motocyklistów, kierowców, zawiera poradnik medyczny pierwszej pomocy; napisana przez doświadczonych motocyklistów: ratowników R2 – Motocyklowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, instruktorów nauki jazdy na motocyklu, instruktorów endurocross, instruktorów ratowników motocyklowych, kuriera motocyklowego, uczestników wypraw motocyklowych po różnych kontynentach, wieloletnich (całosezonowych) motocyklistów świata asfaltu i offroad.

To rzetelna wiedza o technice prowadzenia motocykli.

Przesłanie: Dzielimy się własnymi doświadczeniami motocyklowymi i wiedzą z techniki jazdy na motocyklu, wychodząc z założenia, że lepiej żeby większa liczba motocyklistów posiadała wiedzę z zakresu techniki jazdy na motocyklu i dobrze te motocykle prowadziła, niż żeby trzeba ich było zbierać z asfaltu po wypadkach, których mogli uniknąć.

Bo „Dobry motocyklista, to żywy motocyklista” lub „Dobry motocyklista, to stary motocyklista „ 

 

Książka zawiera: Przedmowę o R2, rozdział o technice jazdy w świecie asfaltu i wszystko co z nim związane, manewry i ćwiczenia, technika, fizyka prowadzenia motocykla i działające nań siły, rozdział o zarządzaniu ryzykiem w ruchu miejski, o wielu jego pułapkach i sygnałach ostrzegawczych, rozdział o poruszaniu się na motocyklach w szyku, w grupie; rozdział o jeździe na motocyklach w terenie, rozdział o podróżowaniu motocyklem, rozdziało o endurocross i poradnik medyczny pierwszej pomocy. To nasz motocyklowy punkt widzenia, wiele lat doświadczeń motocyklowych i trochę motocyklowych przemyśleń. Nasza filozofia, iż „przyszłość pojedzie na motocyklu”.

Dostępna w najlepszych szkołach motocyklowych w Krakowie:

Małopolska Szkoła Motocyklowa ul. Senatorska 26, Kraków: www.msm.malopolska.pl

www.szkola-motocyklowa.pl

Krakowska Szkoła Motocyklistów ul. Balicka 77, Kraków:

www.szkola-motocyklistow.pl

Warto przeczytać. Miłej lektury !

www.rkwadrat.pl

www.naratunek.rkwadrat.pl